Kosmetyczne wybory to dziś często stanięcie twarzą w twarz z marketingową anarchią. Jak odnaleźć się w chaosie rewolucyjnych składników, ekstraktów zza siedmiu mórz i najnowszych wynalazków inżynierii genetycznej?  Zwłaszcza, kiedy nasza cera reaguje na nie coraz gorzej – kolejne obietnice producentów i eksperymentowanie z rynkowymi nowinkami kończą się wizytą u dermatologa i zaleceniem stosowania ciężkiej, sterydowej maści…

Natura ma gotowe rozwiązania, których siła tkwi w prostocie, bezpieczeństwu i bogactwie naturalnych składników – wystarczy wsłuchać się w jej głos, odpowiadający na wszystkie potrzeby naszej skóry. Prostota, naturalne ekstrakty i krótkie składy to na szczęście trend, który przybiera na sile. Piękno płynie z wnętrza, dlatego taką samą filozofię, którą kierujemy się zmieniając nasze pielęgnacyjne nawyki, powinniśmy przekładać na wszystkie, codzienne wybory. Wszystko zaczyna się od świadomości i chęci zmiany.

Piękno i zdrowie leżą w naszej Naturze

Odkrywajmy nowe smaki, cieszmy się kolorami i żyjmy w harmonii z własną naturą. Pamiętajmy, że ewolucyjny rozwój naszych ciał nie nadąża za postępem cywilizacyjnym i bliżej nam do naszych odległych przodków, którzy przechodzili każdego dnia dziesiątki kilometrów, żywili się głównie roślinami, korzystali z dobrodziejstw natury i nie szpikowali swojego ciała chemią. Doceńmy osiągniecia technologii, techniki i medycyny, które dbają o jakość naszego życia. Odzyskajmy harmonię i znajdźmy złoty środek. Niech dbanie o siebie zamieni się w przyjemny rytuał, dostosowany do naszego naturalnego rytmu i wyzwań nowoczesności.

Bleuet po francusku oznacza chaber – niepozorny kwiat znany z każdej polskiej łąki, symbolizujący wartości, którymi kierujemy się każdego dnia. Jego szlachetna barwa i delikatne piękno skrywa potężne właściwości, a jego potencjał jest na wyciągnięcie naszej ręki. Bleuet to inspiracja siłą natury, jej bliskością, delikatnością, subtelnością i elegancją.

Receptury dyktowane przez Naturę

Witaj w  spokojnej przystani na rynku kosmetycznym, wolnej od zbędnej chemii i składników powodujących reakcje alergiczne. Takiej,  w której tworzenie nowoczesnych formuł to dostrzeżenie nieograniczonych możliwości roślin, których stała obecność w naszym otoczeniu sprawia, że nie mają potencjału uczulającego. Nie robią krzywdy, leczą i pielęgnują. Pozwalają na powrót do natury, która zna odpowiedź na wszystkie potrzeby naszej skóry. Wyobraź sobie laboratorium, w którym  receptury dyktuje natura, a wsłuchani w jej głos specjaliści ujmują jej bezcenne bogactwo w lekką formułę, zamkniętą w eleganckim słoiczku. Naturalne kosmetyki, które nie uczulają i charakteryzują się najwyższą skutecznością działania.

W naszym świecie, walce o naturalną pielęgnację nie towarzyszą ciężkie maści i żmudne rytuały, które rządzą się swoimi prawami. Nasze wysiłki skupiły się wokół stworzenia kosmetyku naturalnego, a jednocześnie lekkiego i eleganckiego. Efektem było powstanie produktu najwyższej jakości, który w zgodzie z naturą dopasuje się do skóry i jej potrzeb.

Wierzymy, że używanie naturalnych produktów to nie tylko doskonały komponent codziennej pielęgnacji, lecz element stylu życia i otwartość na lecznicze bogactwo natury wprowadzającej zdrową harmonię do nowoczesnej codzienności.