Zgodnie z obietnicą mamy dla Was trzy najważniejsze wskazówki, które pomogą Wam nie tylko składać noworoczne obietnice, ale i ich dotrzymywać.

  1. DOKŁADNIE PRZEMYŚL WYBORY

Na tworzenie listy noworocznych postanowień najczęściej nie poświęcamy zbyt wiele czasu. Wymyślamy je w tzw. międzyczasie, np. podczas zabawy sylwestrowej, albo po prostu powtarzamy postanowienia z poprzedniego roku. Jeśli chcesz naprawdę poważnie podejść do tematu, dokładnie przemyśl i zapisz, co chciałabyś osiągnąć w nadchodzącym roku. Spisuj pomysły, zrób listę. Przeanalizuj, czy na liście znalazły się postanowienia dotyczące życia prywatnego i zawodowego. Rozwój bowiem powinniśmy planować z uwzględnieniem różnych aspektów życia, a przy tym przede wszystkim – mierzyć siły na zamiary!

  1. OKREŚL SWOJE PRIORYTETY

Chociaż lista postanowień może okazać się naprawdę długa, a na nowy rok przygotujemy całe mnóstwo planów, mało prawdopodobne, że uda nam się zrealizować je wszystkie. Z powstałej listy wybierzmy więc te, które są dla nas naprawdę ważne. Skoro od 5 lat, co roku postanawiamy nauczyć się języka obcego i nadal nic nie zrobiliśmy nic w tym kierunku, to znaczy, że chyba nie jest to dla nas najważniejsza kwestia. Wybierzmy jeden główny cel, taki, który będzie stał zawsze na pierwszym miejscu.  Podchodząc do danego planu pomyślmy  także o konkretnej nagrodzie, która czeka nas w momencie jego realizacji. Znalezienie solidnej motywacji na pewno pomoże nam dążyć do osiągnięcia celu.

  1. SKONKTERYZUJ CELE

Kiedy już wybierzemy nasze najważniejsze postanowienie, postarajmy się go maksymalnie uszczegółowić. Jeśli planujesz więcej podróżować – wybierz konkretne miejsca, które chcesz odwiedzić, ustal budżet, który będzie ci potrzebny, zaplanuj termin, w którym będziesz mogła pozwolić sobie na urlop. Jeśli planujesz zadbać o swoją sylwetkę, ustal ile kilogramów chcesz zrzucić, wybierz rodzaj aktywności, który najbardziej ci odpowiada i który będzie sprawiał ci przyjemność. Im więcej szczegółów zaplanujesz i im konkretniejsze będzie twoje postanowienie, tym łatwiej będzie ci w nim wytrwać. Najlepiej jeśli ustalimy też konkretny termin realizacji naszego postanowienia, planujmy więc nie tylko co chcemy osiągnąć, ale i w jakim czasie. Pamiętajmy przy tym, że długoterminowe plany muszą wiązać się nie tylko z wyrzeczeniami, ale i przyjemnością, bo tylko wtedy będzie szansa, by je zrealizować.

Trzymamy za Was kciuki!