…stokrotki, fiołki, kaczeńce i maki. Pod polskim niebem w szczerym polu wyrosły. Ojczyste kwiaty, w ich zapachu, urodzie jest  Polska”. – śpiewał niegdyś Lech Stawski.  Przyglądając się właściwościom jednego z tych kwiatów, maku polnego, można by sparafrazować słowa piosenki i powiedzieć „w ich zapachu, urodzie jest…” moc!

Ekstrakt z kwiatów maku polnego został bowiem przez nas doceniony i zastosowany jako składnik aktywny w jednym z naszych kremów. Pielęgnacyjna moc tych urodziwych czerwonych płatków wynika głównie z ich właściwości odżywczych, zmiękczających, nawilżających i łagodzących. Ekstrakt z kwiatów maku polnego zwiększa odporność na zewnętrzne czynniki drażniące poprawiając ogólny wygląd i kondycję skóry. Jego działanie okazuje się zbawienne w pielęgnacji delikatnej cery naczyniowej, gdyż wzmacnia kruche naczynia krwionośne, łagodzi podrażnienia i redukuje zaczerwienienia.

Polny mak to jedna z bardziej popularnych roślin dekorująca polskie przydroża i łąki. I choć czerwone główki wielu zachwycają swą urodą, niewielu zna ich lecznicze właściwości. A przecież polny mak to także bogactwo wielu witamin (A, D, E, C) i minerałów. Polne maki kwitną od maja do sierpnia, więc na piękny widok zaczerwienionych pól, musimy niestety jeszcze trochę poczekać…