Jak wybrać dobry podkład do twarzy?

2022-02-04

Dobry podkład do twarzy jest idealną bazą pod makijaż, która pomaga utrzymać go na swoim miejscu. To podstawowy element makijażu, który pomaga zakryć niedoskonałości, wygładza, rozjaśnia i ujednolica koloryt cery. Jednakże, aby spełniał swoje zadanie, musi być dobrze dobrany. Zarówno do koloru cery, jak i do potrzeb skóry.


Dobry podkład do twarzy — czyli jaki?

Podkład powinien być dobrze dobrany do koloru skóry. Powinien się z nim stapiać, a nie odcinać. Zawsze dobiera się podkład do koloru dekoltu, a nie twarzy. Twarz może mieć przebarwienia, być zaczerwieniona, a więc dobierając podkład do koloru twarzy, nie będzie wyglądać to dobrze. Wówczas powstanie nienaturalne odcięcie. Warto pamiętać również, że dobry podkład do twarzy, powinien być dobrany do typu cery. Podkład, który przeznaczony jest do cery suchej, może nie sprawdzać się w przypadku cery mieszanej czy tłustej. Wówczas podkład nie utrzyma się wystarczająco długo na twarzy, a dobry podkład musi być trwały i powinien utrzymywać się przez cały dzień. Nikt nie lubi przecież poprawiać makijażu w ciągu dnia. Natomiast warto również kierować się porą roku przy wyborze podkładu. Na lato lepiej wybrać lżejszy, mniej kryjący, z kolei na zimę można wybrać trochę cięższy, bardziej kryjący. Będzie stanowił dodatkową barierę przed mrozem.

Czym aplikować podkład do twarzy?

Na pewno nie palcami. Nakładanie podkładu palcami może być nieprecyzyjne i powodować plamy na twarzy. Dodatkowo nie jest zbyt higieniczne. Lepiej jest używać do tego celu gąbeczki do makijażu. Co prawda może się wydawać, że pochłania wielkie ilości podkładu, ale wystarczy zastosować jeden trik. Gąbkę należy delikatnie zwilżyć pod bieżącą wodą. Mokra gąbka sprawi, że podkład zostanie tylko na jej powierzchni. To bardzo precyzyjny sposób na aplikację podkładu, ponieważ gąbeczki do makijażu występują w wielu rozmiarach, co pozwoli dotrzeć do każdego miejsca na twarzy. Jeżeli natomiast gąbeczka do makijażu komuś nie odpowiada, można użyć pędzla do podkładu. Jego używanie należy trochę poćwiczyć, ponieważ nie jest to takie łatwe jak w przypadku gąbeczki. Natomiast poprzez ćwiczenia można się tego nauczyć. Ważne jest, aby wybrać odpowiedni pędzel do makijażu. Lepiej, żeby był miękki, ponieważ twarde włosie może powodować podrażnienia.

Jakie składniki powinien zawierać dobry podkład do twarzy?

Najpierw należy się zastanowić czy podkład ma ukrywać doskonałości, rozświetlać, albo matować. Ma być mocno kryjący czy lekko. Natomiast warto zwrócić uwagę na to, aby podkład nawilżał i miał składniki antyoksydacyjne i nie podrażniał w żaden sposób skóry. Minerały, witaminy — te składniki będą jeszcze pielęgnować cerę. Sprawiać, że oprócz krycia niedoskonałości, skóra będzie wyglądać coraz lepiej. Dobry podkład do twarzy, będzie zawierał filtr UV, który skutecznie chroni skórę przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Warto zwrócić również uwagę czy podkład zawiera naturalne ekstrakty roślinne, olejki, kolagen czy inne składniki, które będą przeciwdziałały starzeniu się skóry. Większość kobiet wybiera przeważnie podkłady, które nawilżają, działają antybakteryjnie czy też przeciwzmarszczkowo. Największą popularnością cieszą się podkłady matujące albo rozświetlające.

Wybór podkładu do twarzy nie jest łatwym zadaniem. Jeżeli chodzi o jego kolor, należy dobierać go kolorem do dekoltu. Warto zwrócić uwagę również na narzędzie, jakim będzie nakładany, do jakiego typu cery jest podkład i jakie składniki zawiera. Dobry podkład do twarzy będzie dodatkowo pielęgnował cerę.